Отруєння Скріпаля. “Новичок” був на ручці вхідних дверей до будинку екс-розвідника – ЗМІ

8 Квітня 2018, 19:30

Нервово-паралітичну речовину "Новичок" було нанесено на ручку вхідних дверей до будинку колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля. Про це повідомляє BBC.

 

Варто зазначити, що нервово-паралітичну речовину "Новичок" було застосовано у формі прозорого гелю без запаху, який було нанесено на ручку вхідних дверей до будинку Сєргєя Скріпаля у Солсбері вранці 4 березня.

 

За інформацією британських спецлужб, російські агенти спостерігали за пересуваннями екс-шпигуна протягом двох тижнів і вирішили вчинити напад в неділю, щоб уникнути можливості того, що дверної ручки торкнеться листоноша або хто-небудь ще. У такому випадку ручку довелося б намазувати гелем ще раз, що збільшило б ризик виявлення.

 

Окрім цього, у лікарні, куди були доставлені Скріпалі після отруєння, абсолютно випадково перебували лікарі, які пройшли тренінг з допомоги постраждалим від хімічної зброї. Вони використовували в якості антидоту атропін та інші ліки.

 

Нагадаємо, напередодні медичний директор окружного госпіталю Солсбері Крістін Бланшард повідомила, що стан здоров'я дочки колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля Юлії покращується, однак говорити про дату виписки ще рано. 

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.