Отруєння Скріпаля. Німеччина відновила діяльність контррозвідки – ЗМІ

16 Березня 2018, 22:23

Федеральна розвідувальна служба Німеччини створила відділ контррозвідки через активізацію роботи російських спецслужб. Про це повідомляє Deutche Welle з посиланням на Der Spiegel.

 

"Однією з основних причин відновлення контррозвідувальної діяльності, яку Німеччина припинила після закінчення холодної війни, стало "посилення активності російських спецслужб", – йдеться в повідомленні.

 

За даними видання, відомство створило відділ, який наразі нараховує невелику кількість працівників. Однак у майбутньому планується розширити штат, і кількість працівників перевищить 50 осіб.

 

Як зазначається, Берлін відновив роботу відділу, який має стежити за діяльність іноземних спецслужб. Згідно з повідомленням, причиною для відповідного рішення стало отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та дочки на території Великої Британії. Водночас у видання додали, що іншою причиною появи контррозвідки стала інтенсивна діяльність російських і китайських спецслужб на території Німеччини, яку органи безпеки ФРН спостерігають вже протягом тривалого періоду часу.

 

Крім Росії і Китаю контррозвідка, за даними видання, планує сконцентруватися на Ірані та Північній Кореї.

 

"До завдань нового відділу відноситься не тільки припинення і стримування шпигунської діяльності інших країн, а також збирання відомостей про її цілі і методи", – пише видання.

 

Як повідомлялося, 16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки 

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ. 

 

15 березня, стало відомо, що Велика Британія має намір відправити міжнародним експертам Організації із заборони хімічної зброї речовину, якою отруїли колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Борис Джонсон сказав, що експерти в ОЗХЗ, яка базується в Нідерландах, матимуть змогу перевірити матеріали британських слідчих.