Отруєння Скріпаля. Лавров заявив про видворення британських дипломатів

15 Березня 2018, 12:33

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сєргєй Лавров заявив, що Москва у відповідь на дії Лондона незабаром вишле з Росії британських дипломатів. Про це повідомляє Meduza.

 

Зазначається, що при цьому глава МЗС РФ не назвав точної дати та кількості британських дипломатів.

 

Наголошується, що деталі даного заходу будуть оголошені після того, як Лавров доведе їх до Лондона.

 

Раніше Велика Британія вирішила заблокувати російський проект заяви Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй для преси щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. 

 

У свою чергу, у Білому домі заявили про солідарність з Великою Британією щодо відповідальності Росії за використання нервово-паралітичної речовини  проти колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

Також прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що країна шукає інші країни для постачання газу в рамках обмежувальних заходів проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.

 

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новичок" військового типу, яку розробляла Росія. Зокрема, в уряду Британії дві версії – або це пряма дія РФ, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити у руки інших людей. На заяви Лондону щодо причетності Росії до отруєння екс-розвідника відреагував увесь Захід та Сполучені Штати.

 

Уночі 14 березня сплив термін ультиматуму, який висунула прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей Росії у зв'язку з отруєнням нервово-паралітичним газом екс-полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його доньки. Згодом 29 союзників НАТО ухвалили заяву, в якій запропонували підтримку Британії після нападу в Солсбері, а також закликали РФ дати роз'яснення у справі отруєння колишнього російського шпигуна.