Отруєння шаурмою у Києві. У Держпродспоживслужбі заявили, що всі торгові точки належать одному власнику

2 Серпня 2018, 19:38

Керівник Державної служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Києві Олег Рубан повідомив, що всі торгові точки, у яких 70 осіб отруїлися шаурмою, належать одному суб'єкту господарювання. Про це він заявив у четвер, 2 серпня, під прес-конференції.

 

"На даний момент встановлено, що всі точки належать одному суб'єкту господарювання. У всі торгові точки неякісні продукти поставляв один суб'єкт господарювання, що здійснював реалізацію шаурми. Цей факт буде розслідуватися правоохоронцями, згідно зі статтею 358 КК", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, з 30 червня Держпродспоживслужба Києва почала працювати спільно з структурними підрозділами МОЗ , 31 червня – зранку вже була зупинена діяльність даних суб’єктів, 1 серпня – вони не працюю.

 

"Майже 10 років в Києві не було зареєстровано таких спалахів. Через те що проводився щорічний, щоквартальний контроль за суб’єктами господарювання. На жаль, на сьогоднішній день суб’єкти господарювання перевіряються раз на 2 роки. Це суб’єкти господарювання, які відносяться до середнього та малого бізнесу. Ця вимога прописана в законі, який відповідає всім міжнародним нормам", –  додав Рубан.

 

Нагадаємо, 1 серпня Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Києві повідомила, що внаслідок отруєння шаурмою в столиці постраждали щонайменше 70 людей.  У Києві зареєстровано 70 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію, в тому числі 10 випадків серед дітей. У відомстві додали, що попередній діагноз сальмонельоз.