Документи слідства у США свідчать, що оточення екс-президента Віктора Януковича через офшори заплатило близько двох мільйонів євро за лобістські послуги колишніх високопоставлених європейських політиків. Про це повідомляє Deutsche Welle
Зазначається, що ще чотири мільйони євро було витрачено на послуги американських "приватних детективів", які підготували звіт, що мав довести нібито ув'язнення Юлії Тимошенко було законним, і ще один мільйон був переказаний PR-компанії, яка мала популяризувати цей звіт через світові ЗМІ.
За інформацією видання, значна частина епізодів обвинувачення стосується оплаченої через офшори екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням лобістської діяльності низки високопоставлених колишніх європейських політиків, об'єднаних у неформальну "Габсбурзьку групу", яку очолював екс-канцлер Австрії Альфред Ґузенбауер. До групи також входили екс-прем’єр Італії Романо Проді та екс-президент Польщі Александер Квасневський.
"Судові документи і листування, доступні у судовій базі США, частково анонімізовані. Якщо в ідентифікації Ґузенбауера і Проді з огляду на обставини справи і вказані у документах посади сумнівів немає, то імовірна роль Квасневського випливає лише опосередковано. Зокрема, з того, що у документах йдеться про "представника голови Європарламенту у справі Тимошенко. А у справі Тимошенко посередницька роль була делегована Європарламентом Пету Коксу і Александру Квасневському" – пише видання.
За даними слідства, обвинувального акту і листування між членами команди Пола Манафорта і членами "Габсбурзької групи" випливає, що європейські екс-політики виступали на панельних дискусіях у авторитетних експертних центрах у Європі і США з написаними під диктовку радників Януковича промовами, а також оприлюднювали у провідних світових друкованих виданнях авторські статті, написані консультантами українського екс-президента або працівниками українського МЗС.
Нагадаємо, 25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.
15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.
4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб.
15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.