Ідеться про те, що до цього була причетна фірма-власниця більшої частини "Межигір’я" – "Танталіт".
У архівах компанії "Танталіт" існують докази щодо кількох підприємств, які отримали в довгострокову оренду ділянки в центрі Києва. Наказ на інвентаризацію цих компаній підписав особисто Павло Литовченко – колишній очільник "Танталіта".
"Єдиний об’єкт, який вже встигли звести забудовники – славнозвісний вертодром на Парковій дорозі. Незважаючи на те, що його офіційним власником є фірма "Амадеус Ко", насправді більшою мірою керував будівництвом та виділяв гроші на нього саме "Танталіт". "Амадеуса" залежав від Танталіта" навіть у дрібному: наприклад, директор "Амадеус Ко" Олександр Хом’як просив у "старшого партнера" грошей на бензин для свого авто", – йдеться у статті.
Сусід "Амадеуса" по Парковій дорозі – компанія "Делікатес", яка хотіла збудувати на дніпровських схилах величезний спа-центр із рестораном. Її директор Гліб Вакунов раніше працював за трудовим договором на компанію "АВК" – вона була генпідрядником більшості об’єктів у Межигір’ї.
Також зазначається, що з іншого боку від вертолітного майданчика ділянку розміром 0,55 га під будівництво готелю отримала маловідома фірма "Парк Вей". Обидві ці компанії – "Делікатес" та "Парк Вей" – мають одного кінцевого власника. Це оффшор з Маршалових островів, який називається Asset Management Group.
Отже, хоча ці фірми нібито ніяк не пов’язані між собою, насправді майже три гектари на дніпровських пагорбах фактично відійшли в одні руки.
"Та Паркова дорога – не єдине місце, яке хотіли забудувати менеджери "Танталіта". Не менш ласим шматком видалась їм земля в зеленій зоні Печерська. На Тімірязєвській, 36 – впритул до школи та навпроти Ботанічного саду – фірма "Старкада" хотіла звести бізнес-центр із паркінгом. Директором та співзасновником "Старкади" виявився вже знайомий нам Гліб Вакунов", – йдеться у статті.
Якби мрії забудовників збулись, нова будівля повністю перекрила б фасадну частину школи. Врятувало освітян те, що в травні 2013 у "Старкади" закінчився договір оренди. Однак Вакунов в розмові з журналістом "Слідства.Інфо" розповів, що коли знову збереться Київрада, він подасть прохання на поновлення договору оренди ділянки.
У Лисюка є значний досвід управління девелоперськими проектами: майже вісім років він працював в фірмі "Домус" найбільшого рантьє Донецька Ігоря Гуменюка.Як зазначається, для управління будівельними проектами в 2010 році створюється "Бізнес Девелопмент Компанія". Вже два роки як нею керує депутат Донецької міськради Олег Лисюк – саме його ініціали зазначені в плані використання коштів на будівництво в центрі Києва.