Педагоги заявляють, що цього року з державного бюджету недофінансовано освітню галузь Львова майже на 50 мільйонів гривень. Як наслідок, вчителів чекає серйозна економія: невиплати заробітної плати, відпустки за свій рахунок, неоплачувана заміна уроків.
«Це вперше за всі роки такий бюджет. Уявіть собі, у мене є діти, які перемогли в міжнародних олімпіадах, а вчителям, які їх готують я навіть не можу дати премію у 100 гривень», – заявила начальник управління освіти Залізничної районної адміністрації Львова Роман Вороняк, відзначивши, що середня зарплата вчителя становить трохи більше 1200 гривень.
Зараз заміну уроків адміністрації шкіл оплачують з бюджетів інших місяців, зауважує чиновник, але вже у вересні вчителям не буде з чого брати на зарплати. «Це при тому, що керівництво держави купує гелікоптери і дорогі авто, вкладає мільярди у підготовку до «Євро 2012», – йдеться у заяві львівських освітян.
«Ситуація однаково складна у всіх населених пунктах країни, під загрозою зменшення виплат вчителям у всіх містах, адже освіту на цей рік недофінансовано на 3 мільярди гривен. При цьому видатки на силові структури – збільшено», – заявив заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів.
Зважаючи на суттєве державне недофінансування, міська рада вже виділила освітянам додатково 9 мільйонів гривень. Мер Львова звернувся до президента та уряду з проханням врегулювати ситуацію в освіті, задля належного забезпечення навчального процесу.
У профспілці працівників освіти і науки Львівщини повідомили, що вчителі відстоюватимуть свої права вуличними протестами. Аналогічні акції на 21 березня заплановані і в інших містах країни.