Історія островів Трук почалася з їхнього відкриття іспанськими мореплавцями і продовжилася дослідженнями французького мореплавця Дюмон-Дюрвіля, а потім російського мандрівника Федора Петровича Литке. Після іспано-американської війни 1898 року за угодою між Іспанією, Німеччиною і США, – Мікронезія, за винятком острова Гуам, була куплена у США Німеччиною за $ 4,2 млн. На початку Першої світової війни, в 1914 році, острови були окуповані Японією.
У роки японської присутності на островах була розгорнута військова база, де були пришвартовані більше тисячі торгових і військових судів. П’ять аеродромів, розрахованих майже на 500 літаків, забезпечували повну безпеку над островами. Крім того в забезпеченні захисту і функціонування бази брали участь патрульні, десантні і торпедні катери, підводні човни, буксири і корабельні мінні трали.
Трук вважався грізним з усіх японських опорних пунктів в Тихому океані. Ця репутація дозволила самовпевненою команді бази трохи розслабитися, незважаючи на те, що сили США швидко наближалися зі сходу. Поставки з Японії майже припинилися через підводні човни США, оснащені торпедами. З цих поставок продовольства, палива і нового озброєння тільки 10% доходило до бази.
На початок 1944 року, американські війська зібрали цілу армаду лінкорів, крейсерів, есмінців і підводних човнів для фінального удару по Трук 16, 17 і 18 лютого. Ця атака під кодовою назвою «Операція Хейлстоун» застала японських військових зненацька, що призвело до одного з найбільш успішних боїв США за час Другої світової війни.
Пізніше японці перекинули близько 100 залишилися літаків з Рабаула на Трук. Ці літаки зазнали нападу авіаносних сил США 29-30 квітня 1944 року, в результаті чого більша їх частина була знищена. Трук був повністю зруйнований, більше 70 кораблів і 400 літаків були знищені або потонули.
Приблизно через 20 років любителі пригод Жак Ів Кусто, Ел Гіддінгс і Клаус Ліндеманн виявили принади цієї лагуни, в якій затонулі військові машини поєднуються з низками коралів і різноманітністю живого підводного світу.
Острови Чуук з їх неглибокими і мальовничими лагунами – це справжня Мекка для дайверів. Лагуна Трук безперечно є одним з кращих місць на планеті для занурення до затонулих кораблів, калейдоскоп кольорів та форм приваблює дайверів з усього світу як для денних, так і для нічних занурень. Але не вся історична сторона лагуни прихована під водою. До японських маяків, розташованих на вершинах з кращим видом на лагуну, можна доїхати на машині або дійти пішки. Крім того досвідчені гіди можуть показати старі злітно-посадочні смуги і командні пункти, вогневі позиції і мережі печер, лікарні і бібліотеки.