Особисте звернення Сенцова про помилування не є обов’язковою умовою – Геращенко

15 Серпня 2018, 08:21

Для звільнення президентом Російської Федерації українського режисера Олега Сенцова особисте звернення політв'язня про помилування не є обов’язковою умовою. Про це у вівторок, 14 серпня, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

"Кремль бреше! Надія Савченко не просила про помилування! Цинізм, але про її помилування просили родичі вбитих на Донбасі російських журналістів, абсолютно сторонні їй люди. І нічого, спрацювало, бо то був кремлівський сценарій. Відсутність особистої челобітноі не завадила Путіну помилувати Надію", – написала Геращенко.

 

"Кремлівські нелюди, циніки, вбивці. Путін знає, що Олег ніколи не напише челобітну. РФ реалізовує сценарій повільного вбивства Олега… У мами Сенцова в неділю був день народження. Вона чекала найбільший подарунок – повернення сина. Отримала мерзотного листа з Кремля", – додала перший віце-спікер.

 

За її словами, ані Ахтем Чийгоз, ані Ільмі Умеров не писали клопотань про помилування.

Нагадаємо, 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова він повинен самостійно звернутися до російського президента Владіміра Путіна з відповідним проханням. 

 

22 червня Людмила Сенцова, мати незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина, 26 червня його передали Путіну. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що відповідне клопотання розглянуть, коли воно надійде в Кремль. 

 

10 серпня стало відомо, що звернення матері Сенцова передали для розгляду Комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу Росії. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.