Основні фондові індекси світу

20 Березня 2018, 08:32

Але як оцінити рух цін акцій окремих компаній і стан справ у цілої галузі? Для цього використовують індекси, завдяки яким можна аналізувати не тільки галузі економіки, але і стан країни в цілому. Індекси демонструють, як змінилася вартість тих чи інших активів у часі, щоб зрозуміти, в якому напрямку рухається ринок.

Насправді, їх значимість досить величезна. Так як слідкуючи за динамікою індексу, трейдери, які знайомі з forex backtester, здатні усвідомити, яким способом ті або інші події виявляють вплив на котирування акцій різних фірм.

Якщо порівняти кілька індексів, можна отримати уявлення щодо стану справ у різних секторах економіки.

Найбільш поширеними в даний період індексами вважаються: DJIA, Nikkei 225, САС 40. Індекс Франції, S&P 500, FTSE 100, DAX 30, NASDAQ 100. Числа, що стоять в завершенні найменування будь-якого індексу демонструють, яка кількість акцій приймається в підрахунок при обчисленні того або іншого індексу.

Розглянемо деякі основні індекси світу:

1. Dow Jones Industrial Average. Виробничий індекс Доу Джонса, відображає динаміку акцій 30 найбільших американських фірм, і по праву є самим значним індексом у світі.

2. S&P. Містить у собі акції 100 і 500 корпорацій. Так як число акцій тут більше, ніж в DJIA, його вважають більш точним. Акції кожної включеної до обчислення індексу фірми мають свій вплив на величину загальної вартості акцій.

3. САС 40. Разом з CAC General, цей показник вважається основним фондовим індексом Франції. Розрахунок цього індексу проводиться з 9 годин ранку і з 17 години вечора кожні 30 секунд. У розрахунок включаються компанії, що представляють стратегічно важливі сектори економіки Франції – хімічну промисловість, автомобілебудування, телекомунікації, роздрібну торгівлю, авіаперевезення, фінансовий сектор, страхування і т. д.

4. Індекс DAX. Основний фондовий показник Німеччини, який розраховується починаючи з 1988 року. Математично величина являє собою середнє зважене значення цін на акції 30 найбільш ліквідних компаній Німеччини, представлених на фондовій біржі Франкфурта.

Підрахунок вартості акцій враховує цінні папери, що перебувають у вільному обігу, а також виплачені дивіденди по них.

Біржовий показник був створений в 1988 році на основі 30 акціонерних товариств з найбільшою величиною капіталу і чистого прибутку. Компанії, що входять в DAX 30, зобов'язані мати штаб – квартиру на території Німеччини, а їх головний офіс повинен бути зареєстрований в Європейському Союзі.

На сьогоднішній день DAX 30 широко використовується на фондовій біржі, його зміни впливають на рівні коливання валютної пари євро – долар і динаміку дрібних національних показників.

5. NASDAQ. Ще один найважливіший американський фондовий індекс, який дає трейдерам цінну інформацію щодо поточних умов на ринку високих технологій.

6. Hang Seng. Розраховується відповідно до вартості акцій 33 фірм Гонконгу, частина в капіталізації Гонконгської фондової біржі яких становить приблизно 70%.

7. Nikkei 225. Вважається найголовнішим японським фондовим індексом, і являє собою середньозважене значення вартості акцій 225 найбільших корпорацій країни.

Безумовно, це далеко не повний перелік найважливіших індексів фондових бірж світу. Стежити за динамікою кожного з них у трейдера не вийде чисто фізично. Але є і хороша новина – цього йому й не доведеться робити, достатньо володіти інформацією про зміну індексу лише тієї біржі з якою ви працюєте.