Основа ударного потенціалу. ВМС показали ескіз першого українського ракетного катера “Лань”

4 Грудня 2017, 15:37

Військово-морські сили (ВМС) України планують у 2019 році ввести до складу флоту перший серійний ракетний катер проекту 58260 шифр «Лань». Про це заявив Командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Воронченко під час Міжнародної конференції з морської безпеки у Києві, передає "Український мілітарний портал".

Він зазначив, що наразі готовий ескізний проект катера.

"Ракетні катери проекту «Лань» плануються стати основою ударного потенціалу концепції «Москітних сил» прийнятої вітчизняними ВМС як основу розвитку на найближчі роки. Очікується побудова не менше 3-х корпусів. Катери планують озброїти вітчизняними протикорабельними ракетами «Нептун», що наразі розробляються, та іноземними системами озброєння", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Чи спроможна Україна будувати сучасні бойові кораблі?

Додамо, що  “Лань” будуватимуть на київському суднобудівному підприємстві “Кузня на Рибальському”. Або якщо дозволятимуть потужності – то ще й на суднобудівному “Миколаївському суднобудівному заводі” (колишнє підприємство “Завод ім. 61 комунара”).

Зазначимо, що підприємство “Кузня на Рибальському” вже збудувала для ВМС України 6 малих броньованих артилерійських катерів, чотири з яких зараз проходять випробування, а також вже будує 2 десантних катери типу “Кентавр”.

Нагадаємо, Державний концерн "Укроборонпром" опублікував відео випробувань нового тактичного безпілотного літального апарату (БПЛА) "Горлиця".

 

 

98