Осло вимагає пояснень у Москви через візит на Шпіцберген політика з санкційного списку

19 Квітня 2015, 18:26

Норвегія звернулася до російської влади за роз'ясненням з приводу відвідування архіпелагу Шпіцберген віце-прем'єром РФ Дмітрієм Рогозіним, який внесений до санкційного списку Осло. Про це повідомляє норвезьке видання vg.no.

«Ми чітко висловили посольству Росії в Осло, що перераховані (в чорному списку – ред.) люди небажані на Шпіцбергені», – заявив виданню прес-секретар Міністерства закордонних справ Норвегії Фруда Андерсен.

Про прибуття на Шпіцберген Рогозін поінформував своїх читачів у акаунті в Twitter 18 квітня.

«Прибули в Лонгиер на Шпіцберген», – написав він.

Візит російського віце-прем'єра Дмітрія Рогозіна на Шпіцберген може може обернутися посиленням пропускного режиму і для інших росіян. Про це повідомляє Delfi з посиланням на представника норвезького МЗС Фруда Андерсена.

Як відомо, Рогозін висадився на Шпіцбергені, там взяв участь у відкритті арктичної станції «Північний полюс-2015», а потім побував на північному полюсі.

При цьому Рогозіну заборонений в'їзд до країн ЄС і Норвегію.

Як відомо, що в березні 2014 року норвезький МЗС включив Рогозіна у чорний список осіб, які «підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України». Фігурантам списку заборонений в'їзд на територію Норвегії.

Cам Рогозін уже висловивив свою думку, що такі заяви викликані заздрістю: «Просто заздрять, що ми на Північному полюсі купалися», – написав він у Twitter.

Як повідомлялося, з березня Норвегія почала масштабні військові навчання на кордоні з Росією.

Як зазначалося, в грудні 2014 року Норвегія вирішила припинити військову співпрацю з РФ до кінця 2015 року.