Ощадбанк спростив умови кредитування на енергозбереження для ОСББ і ЖБК

7 Липня 2017, 17:34

Державний Ощадний банк спростив вимоги до ОСББ і ЖБК у рамках програми кредитування для енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Про це повідомили у прес-службі банку.

"Для того щоб більше громадян змогли скористатись «теплим» кредитом, банк спростив вимоги до ОСББ і ЖБК за будь-яким проектом з 37 складових до 3, пом’якшив умову щодо платоспроможності ОСББ, а саме зменшив рівень надходжень платежів від співвласників з 85% до 80% для всіх ОСББ незалежно від строку його заснування. Також пом’якшено умови до забезпечення для ЖБК – відтепер 1 місячний платіж для всіх незалежно від суми", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відшкодування за такими кредитами становить від 40% до 70% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Сума компенсації залежить від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії. За рахунок державної допомоги у 2015-2017 роках ОСББ отримали 9 млн. 422 тис. грн. компенсації.

"Завдяки активній співпраці Ощадбанку з міськими, районними та обласними державними адміністраціями клієнти можуть одночасно отримувати відшкодування як від уряду, так і від місцевої влади. Банком укладено 70 меморандумів з місцевими органами влади, які виділяють кошти на компенсацію відсотків або частини суми кредиту з місцевих бюджетів", – додали у фінустанові.

Також повідомляється, що у березні 2017 року Ощадбанк знизив відсоткові ставки за енергоефективними кредитами. Для кредитів строком до 1 року ставка становить 18,5% річних, для кредитів строком більше 1 року – 18,8%.

Раніше Ощадбанк запровадив комісію за оплату послуг житлово-комунального господарства.