«Попит серед української молоді на вищу освіту, здобуту за кордоном, збільшується пропорційно до відсотка фахівців, які надалі не повертаються до України. Причин – кілька. Спрацьовують не лише рівні адміністрування і фінансування освітньої галузі, але й загальний стан економіки, система соціальних гарантій і перспективи працевлаштування», – вважає вона.
За її словами, у першу чергу, молодь прагне освіти, здатної вдовольнити роботодавців.
«А вони навіть найкращим випускникам українських університетів довіряти не поспішають. Їх напружує вражаючий розрив між потребами сьогодення і низьким прикладним рівнем знань, отриманих у національних закладах», – пояснила депутат.
Оробець додала, що, у свою чергу, такий стан речей пояснюється надмірною централізацією управління, поширенням корупційних схем, відсутністю дієвої університетської автономії, студентського самоврядування і контролю над якістю фахової підготовки випускників.
«Не випадково за кордоном і вчитися студентам приємніше. Там і комфорту більше, і свободи, і ресурсного забезпечення, і перспектив», – зазначила вона.
«У підсумку, наша вища освіта вже наближається за вартістю до оксфордcької, а за якістю все ще пасе задніх – попри декларативні зобов’язання міністра втрапити хоч до якогось світового рейтингу», – наголосила депутат.
Як повідомлялося, понад 65 тис. українців здобувають освіту за кордоном.