Організація по забороні хімічної зброї відвідала сирійську Думу для збору зразків

21 Квітня 2018, 19:54

Представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідали одне з місць у сирійському місті Дума для збору зразків для аналізу у зв'язку з твердженнями про використання хімічної зброї 7 квітня 2018 року. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті організації.

 

"Зібрані зразки будуть відправлені в лабораторію ОЗХЗ в Рейсвейку, а потім відправлені для аналізу в лабораторії, призначені ОЗХЗ.

 

Варто зазначити, що на основі результатів аналізу цих зразків, а також іншої інформації і матеріалів, зібраних групою, FFM складе звіт для подання державам-учасникам Конвенції з хімічної зброї для їхнього розгляду.

 

Нагадаємо, 18 квітня  Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що відклала початок розслідування щодо можлиовї хімічної атаки в сирійському місті Дума у зв'язку з несприятливою безпековою ситуацією в місті. Про це повідомили в Департаменті безпеки ООН. За словами генерального директора ОЗХЗ Ахмета Узюмджу, у одній із двох позицій, які відвідали офіцери ДБ ООН, "команда потрапила під вогонь зі стрілецької зброї, також стався вибух". Водночас він не повідомив, хто саме відкрив вогонь по місії ООН.

 

16 квітня Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.

 

Також 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.