Організація ЮНЕСКО залишилася без Японії та Ізраїлю

14 Жовтня 2016, 19:30

Японія призупинила фінансування ЮНЕСКО. Міністр закордонних справ Японії Фуміро Кішіда сказав, що Японія не буде переводити організації внесок в розмірі 40 млн доларів в цьому році.

Рішення Токіо пов'язане з включенням до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО документів про події 1937 року в китайському місті Нанкін, коли японські солдати вбили, за версією Пекіна, близько 300 тисяч китайців.

Японія стала найбільшим спонсором ЮНЕСКО після того, як в 2011 році США заморозили фінансування в знак протесту проти членства в організації Палестини. На частку Японії припадає приблизно 9,7% фінансування організації. 

Ще один «удар» надійшов з боку влади Ізраїлю: вони припинили співпрацю з ЮНЕСКО через прийняття її виконкомом резолюції, в якій йдеться про особливий зв'язок ісламу з Єрусалимом без згадки про права євреїв на святині цього міста.

Міністр освіти Ізраїлю Нафталі Беннет направив генеральному директору ЮНЕСКО Ірині Боковій лист, в якому звинуватив організацію в ігноруванні тисячолітніх зв'язків іудеїв з Єрусалимом. Беннет також очолює національну комісію Ізраїлю зі зв'язків з ЮНЕСКО. 

У четвер 24 члени ЮНЕСКО підтримали резолюцію про «окуповану Палестину». Проти проголосувало шість країн, ще 26 утрималися. Резолюція засуджує обмеження доступу мусульман до святих місць Єрусалиму.