Організація Ісламського співробітництва визнала Східний Єрусалим столицею окупованої Палестини

13 Грудня 2017, 16:23

Країни Організації Ісламського співробітництва зробили заяву щодо визнання Палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Про це йдеться в тексті Стамбульської декларації, яка була прийнята в середу, 13 грудня, за підсумками позачергового саміту в Стамбулі.

Декларація свідчить про те, що організація закликала світову спільноту визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестинської держави.

«Країни ОІС найрішучішим чином засуджують і відкидають рішення президента США Дональда Трампа щодо статусу Єрусалиму», – наголошується в документі.

Також у декларації зазначається, що якщо Рада безпеки ООН не вживатиме заходів, то країни ОІС винесуть питання грубого порушення норм міжнародного права на обговорення Генасамблеї ООН.

Зазначимо, що Організація Ісламського співробітництва – найбільша після ООН міжнародна організація, до якої входять 57 країн на чотирьох континентах.

Як повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав міжнародне співтовариство визнати Єрусалим столицею Палестини.

Читайте також: "Відкриті ворота пекла". Реакція світу на рішення Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю

Як повідомлялось, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС.

Рада безпеки ООН зібралася на термінове засідання у зв'язку із заявою Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Усі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці. Однак, з огляду на право вето США, Радбез не стала приймати ні спільної заяви, ні резолюції.