Організатор “референдуму про незалежність ДНР” став мером міста на Донеччині

29 Жовтня 2015, 10:45

Відомий сепаратист Андрій Аксьонов, який відкрито підтримував «ДНР» і займався організацією незаконного «референдуму» 11 травня 2014 про відділення Донбасу від України, обраний мером Добропілля на Донеччині. Про це повідомили на відповідній сторінці вебсайту ЦВК.

Аксьонов набрав 68,93% голосів мешканців Добропілля, які прийшли на вибори. Його найближчий конкурент здобув лише 9,12%.

Аксьонов до обрання обіймав посаду голови селища Новодонецьке, яке підпорядковане міській раді Добропілля.

Навесні 2014 року, коли в Донецькій області відбувалося протистояння прихильників територіальної єдності України і сепаратистів ДНР, Аксьонов займав сторону останніх. У квітні 2014 року він намагався перешкоджати патріотичному автопробігу прихильників України і називав його учасників «г..номутамі», у той же час у своїх інтерв'ю Аксьонов стверджував, що зобов'язаний, як голова селища, «слідувати бажанням сепаратистів навіть якщо вони захочуть приєднатися до Гондурасу».

Висловлювання Аксьонова збереглися на відеозаписі.

 

Крім того доступно також відео про незаконний референдум в селищі Новодонецьке. На ньому жителі сусіднього Олександрівського району скаржаться, що їхня місцева влада не стала проводити у себе «референдум ДНР», і їм довелося їхати в Новодонецьке, де Аксьонов організував такий референдум.

 

Місто Добропілля розташоване в західній частині Донецької області, а тому бойові дії обійшли його стороною. Навесні 2014 його взяли під контроль сили української армії та добровольчі батальйони без бою.

Читайте також: Мером Селидового на Донеччині втретє став екс-регіонал, якого "викрадали" через сепаратизм.