Організатор паризьких терактів разом із 90 бойовиками ІДІЛ в’їхали в ЄС як біженці – WSJ

5 Лютого 2016, 09:24

Організатор терактів у Парижі 13 листопада Абдельхамід Абауд потрапив до Європи без документів разом з іншими 90 бойовиками ІДІЛ. Про це заявила одна із свідків, повідомляє The Wall Street Journal.

Як відзначає видання, свідок, що приховується під ім'ям Соня, раніше вивела поліцію на Абауда, якого незабаром після цього було ліквідовано під час спецоперації французької поліції в Сен-Дені.

За її словами, вона зустрічалася з Абаудом та його двоюрідною сестрою Асною Аіт Буласьєн через декілька днів після паризьких атак.

Під час зустрічі терорист повідомив, що він прибув до Європи без документів, серед біженців, разом з 90 іншими бойовиками, в тому числі громадянами Франції, Британії, Німеччини, Іраку та Сирії.

За даними одного із чиновників, близько 50-60 бойовиків прибули в ЄС через Грецію, Болгарію і Румунію.

«Вони виїхали з Сирії через Туреччину до кордону Євросоюзу, а потім розповсюдилися по різних країнах, у тому числі Франції, Німеччині, Іспанії та Великій Британії», – сказав чиновник.

За словами свідка, Абауд планував інші атаки – на торговий центр, поліцейський відділок та дитячий садок в передмісті Парижа.

Нагадаємо, 13 листопада 2015 року у Парижі було скоєно серію терактів, які забрали життя 130 людей.