Опитування: понад 30% мешканців сходу і центру вважають, що церковний розкол має політичне підгрунтя

Акценти
12 Березня 2012, 17:30

 За даними опитування  Research & Branding Group, 84% мешканців центральних та південно-східних областей України належать до православного віросповідання.

Кожен десятий вважає, що в українській православній церкві немає розколу. Ті хто мають протилежну думку, основними причинами розколу  називають внутрішньополітичне протистояння (31%), боротьбу за людські та матеріальні ресурси (28%), велику міжнародну політику (17%),  розходження в питаннях віри (16 %).

Читайте також: Церковний переворот: проросійські сили беруть гору в УПЦ (МП)

Для 48% респондентів загалом важливо, кому належатиме церковне майно, яка в радянській час перейшло в держвласність. 52% виступають за повернення майна до церкви, 29% загалом не цікавить  це питання, 19% виступають проти передачі. Більшість (61%) вважає, що передача церкві майна, яке раніше їй належало, це поновлення історичної справедливості, 11% опитаних категорично не згодні з цим твердженням.

Дослідження громадської думки населення  центру та південного сходу України щодо релігії проводилось в період 10-20 лютого 2012 року  методом особистого інтерв’ю в 18 областях Центру та Південного-Сходу та АР Крим. Вибірка 1600 осіб, похибка 2,2.%

За даними того ж опитування Research & Branding Group, на сході і в центрі кількість прихожан УПЦ МП є удвічі більшою, ніж в УПЦ КП.

90