Опитування показало ставлення українців до вступу в ЄС

7 Листопада 2016, 21:51

Вступ України до Євросоюзу підтримують 46% українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

"За даними дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні 2016 року, відносно більша частина опитаного населення (46%) вважає необхідним напрямком зовнішньої політики для України курс на приєднання до Європейського Союзу, тоді як 13% підтримують приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизії та Вірменії", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українці визначилися щодо членства в НАТО, ЄС, СНД та майбутніх відносин із РФ – опитування

Крім того, зазначається, що майже третина українців (30%) виступає проти ЄС та Митного союзу і вважає, що Україна має йти незалежним шляхом, не приєднуючись до жодного з цих союзів.

Як зазначається, опитування проводилося з 16 по 26 вересня 2016 року, методом особистого інтерв'ю опитано 2 040 респондентів, які мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим). У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною.

Нагадаємо, влітку Київський міжнародний інститут соціології також проводив подібне опитування. Згідно з ним, якби референдум щодо питання, чи вступати Україні до Європейського Союзу, проводився у травні 2016 року, 49% жителів України проголосували б за вступ України до ЄС, 26% – проти, і решта 24% – не визначилися або не брали би участі у голосуванні.