Опитування показало, кого кияни готові підтримати на виборах мера

14 Липня 2020, 13:39

Якби найближчим часом проходили вибори Київського міського голови, найбільше шансів на перемогу мав би чинний очільник столиці Віталій Кличко, за якого готові проголосувати 36% усіх опитаних, або 44% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за кого з кандидатів голосуватиме. Про це свідчать дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

 

Далі у рейтингу електоральних симпатій ідуть Андрій Пальчевський (11% тих, хто готовий іти на вибори), Віктор Ляшко (6,3%), Ігор Смешко (5%) та Олександр  Омельченко (4,2%) – такою була б п’ятірка лідерів на місце мера Києва.

 

Водночас, рейтинг політичних партій на виборах до Київської міської ради з невеликим відривом очолили б «Європейська солідарність» (за неї готові проголосувати 20,4% тих, хто готовий взяти участь у виборах) та «Слуга народу» (з підтримкою 19,3%). Їхні позиції поступово зрівнюються, оскільки, нагадуємо, станом на 5 червня, 21% тих, хто був готовий голосувати підтримували «Європейську солідарність», та 18,2% – партію «Слуга народу».

 

Наразі третє місце на виборах до Київської міської ради могла б отримати партія «Удар» (11,5%). Далі у рейтингу: «Опозицiйна платформа – За життя» (10,6%), «Батьківщина» (7,5%), «Перемога Пальчевського» (6,2%), «Сила і честь» (5,1%) та інші.

 

Зазначимо, що 49,7% респондентів абсолютно впевнені, що голосуватимуть на виборах мера Києва, та 46,4% – на виборах до Київської міської ради.

 

Дослідження Центру Разумкова проводили з 20 червня по 2 липня 2020 року у Києві методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2025 осіб віком від 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Нагадаємо, у травні 2020 року результати дослідження групи Socis показали, що 14,5% опитаних киян підтримали би партію "Європейська Солідарність" п'ятого президента Петра Порошенка під час виборів до міської ради.