Опитування: більшість українців проти “зрійвняйлівки”

Суспільство
25 Серпня 2021, 12:03

57% українців вважають, що «соціальна справедливість — це коли всі громадяни мають приблизно однакові можливості досягати особистого успіху власними силами». Про це свідчать результати опитування агенції Info Sapiens на замовлення «Тижня». Тимчасом лише 28% громадян погодились із твердженням, що «соціальна справедливість — це коли всі громадяни мають приблизно однаковий рівень життя».

 

 

У тому, що соціальна справедливість насамперед пов’язана із можливостями досягати успіху самотужки, найбільше переконані у столиці: так вважає 77% респондентів, опитаних у Києві. У західних областях такої ж думки дотримується 63% опитаних, у північних – 57%. У центральних, а також східних та південних областях цей показник коливається у межах 50-53%.

 

Із однаковим рівнем життя соціальну справедливість пов’язують найчастіше у центральних областях: такої думки там дотримуються 37% респондентів.

 

Читайте також: Американська мрія для України

 

Уявлення про соціальну справедливість корелюють із рівнем доходу. Справедливість як однаковий рівень життя розуміють 34% бідних, але серед громадян із середнім та високим доходом цей показник знижується відповідно до 26% та 20%.

 

Також існує кореляція із рівнем освіти: серед осіб із початковою, базовою середньою та повною загальною середньою освітою із цим згодні близько 32%, тимчасом серед громадян із середньою спеціальною та вищою – 28% та 26% відповідно.

 

Читайте також: Чому справжня соціальна справедливість виключає соціальну рівність

 

 

Дослідження проводилося агенцією Info Sapiens на замовлення «Тижня» методом особистих інтерв’ю вдома у респондента у липні 2021 року по всій Україні за виключенням непідконтрольних уряду територій Донецької і Луганської областей та АР Крим. Загалом було опитано 1000 респондентів віком 16 років та старше. Вибірка репрезентативна населенню старше 16 років за статтю, віком, розміром населеного пункту, областю згідно з даними Державної служби статистики України на 1.01.20. Максимальна гранична теоретична похибка складає 3,2%. Дати проведення польового етапу: 6 липня – 27 липня 2021.

Регіональний розподіл: Північ – Житомирська, Київська, Сумська, Чернігівська області; Захід – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Центр – Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька,Черкаська області; Південь – Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області; Схід – Донецька, Луганська, Харківська області.