Опубліковано Топ-10 найбрехливіших заяв Путіна про Україну

19 Жовтня 2016, 20:49

Перед проведенням у Берліні надзвичайно важливих переговорів у «нормандському форматі», Комітет виборців України вирішив скласти топ брехні російського президента Владіміра Путіна про Україну. Зауважується, що ТОП-10 брехні Путіна визначили у рамках проеку «Дослівно», інформує КВУ на своїй сторінці у Facebook.

«Це надважливо нагадати всім, наскільки непросто зараз Україні проводити переговори про мирний процес. Ми спеціально вирішили виокремити і підсумувати найбільшу брехню Путіна, яка стосується України. На нашу думку, така підбірка його цитат переводить сприйняття переговорного процесу в зовсім іншу площину. Дуже важко сідати за один стіл із професійним шулером, слова якого нічого не варті», – наголосив керівник Комітету виборців України Олексій Кошель.

Експерти проекту проаналізували заяви Владіміра Путіна стосовно України, які російський президент робив у різний час і ранжували їх відповідно до актуальності та значущості. «Якщо ви подивитесь на цитату-лідер нашого списку, ви точно зрозумієте, що всі події навколо Криму та Донбасу є заздалегідь спланованою агресією», – підкреслив Олексій Кошель.

10. Владімір Путін: " Плануємо розширювати співпрацю з Україною, якщо вона не буде тирити у нас газ" (09 червня 2005)
Факт: Україна ніколи не проводила несанкціонований відбір природного газу, який транспортувався через її територію

09. Владімір Путін: "Санкції Заходу для Росії можуть бути навіть корисними" (18 листопада 2014)
Факт: У жовтні 2016 Росія звернулася до США з проханням скасувати санкції

08. Владімір Путін: "Україні буде потрібно близько 3 мільярдів доларів на закупівлю газу в Росії" (30 вересня 2015)
Факт: Восени 2015 Україна повністю відмовилася від російського газу.

07. Владімір Путін: "У Криму були виключно місцеві солдати самооборони" (21 березня 2014)
Факт: Володимир Путін публічно визнав визначальну участь російських військових у анексії Криму

06. Владімір Путін: "Ми не збираємося вводити стосовно України будь-які санкції, я хочу, щоб це почули. Ми переходимо на режим найбільшого сприяння в торгівлі" (18.12.2015)
Факт: З 1 січня 2016 року стосовно України діють ті ж російські санкції, що і проти країн Євросоюзу, США та Канади

05. Владімір Путін: "Ми щиро бажаємо, аби врегулювання української кризи було досягнуто якнайшвидше" (30 червня 2016)
Факт: Росія усіма можливостями блокує проведення мирних переговорів і водночас всіляко підтримує контрольованих нею бойовиків на Сході України

04. Владімір Путін: "Дії росіян не порушують підписаний у 1997 році договір про Дружбу між Україною і Російською Федерацією"
Факт: Підписаний в 1997 році договір вимагає від Росії поважати територіальну цілісність України. Відкрита анексія та неприховане військове вторгнення на територію двох українських областей є брутальним порушення договору

03. Владімір Путін: "Є загроза для етнічних росіян на території України"
Факт: Окрім повідомлень російських ЗМІ не існує більше підтверджень про будь-які переслідування росіян за етнічною ознакою в Україні

02. Владімір Путін: "На питання, чи є, чи ні наші війська в Україні, кажу прямо і зрозуміло: російських військ в Україні немає"
Факт: є безліч доказів присутності російських військових у Донецькій та Луганській областях

01. Владімір Путін: "Україна – це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій – це Східна Європа, а частина – і значна – подарована нами!" (04 квітня 2008)
No comments
Проект «Дослівно» аналізує як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми. В рамках проекту було презентовано два аналітичних дослідження: «Хто саботує проведення реформи децентралізації в Україні» і «Як парламентські фракції виконують свої обіцянки у частині соціальної політики».

Читайте також: Без оптимізму. Очікування сторін від зустрічі у "нормандському форматі"

Як повідомлялося, увечері 19 жовтня в Берліні стартували переговори лідерів чотирьох країн "нормандського формату" – президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда та президента Росії Владіміра Путіна. Саміт буде присвячений врегулюванню ситуації на Донбасі. Востаннє "четвірка" лідерів держав збиралася рік тому – 2 жовтня 2015 року в Парижі.