Оприлюднено текст закону про введення воєнного стану в Україні

26 Листопада 2018, 23:59

Текст нового закону про введення воєнного стану в Україні з'явився на сайті Верховної Ради у понеділок, 26 листопада.

 

"Метою законопроекту є затвердження Верховною Радою України Указу Президента України від 26 листопада 2018 року "Про введення воєнного стану в Україні", створення правових умов для відсічі збройній агресії Російської Федерації та забезпечення національної безпеки", – йдеться у тексті.

 

Зазначається, що указом в Україні із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року вводиться воєнний стан.

 

"Затвердити указ президента України від 26 листопада 2018 року № 393 "Про введення воєнного стану в Україні" з таким застереженням: воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії", – також уточнюється у тексті доопрацьованого законопроекту.

 

Нагадаємо, у понеділок, 26 листопада, Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада.
 

26 листопада голова підкомітету комітету з питань національної безпеки та оборони Андрій Тетерук повідомив, що у Верховну Раду досі не надійшов законопроект про введення воєнного стану в Україні.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.