Оприлюднено рішення КСУ у справі тлумачення норми про зміни до Конституції

18 Березня 2016, 11:47

Конституційний суд України ухвалив своїм рішенням, що положення «на наступній черговій сесії Верховної Ради» слід тлумачити так, що український парламент самостійно встановлює, на якій із наступних сесій приймати законопроект про внесення змін до Конституції. Таке рішення оприлюднили сьогодні, 18 березня, під час брифінгу в КСУ.

«Таким чином, у положенні статті 155 Конституції України щодо прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України на наступній черговій сесії Верховної Ради України передбачений зважений підхід до розгляду і прийняття цього законопроекту як закону», – йдеться у тексті рішення.

Суд констатував, що «Верховна Рада України може передбачити в Регламенті Верховної Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній черговій сесії Верховної Ради з дотриманням положень, закріплених розділом 13 (Внесення змін до Конституції України) Основного закону України».

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного суду надійшло подання 51 народного депутата з проханням розтлумачити текст ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". У його тексті автори поставили запитання, чи означає «наступна чергова сесія» порядковість за номером, чи йдеться про будь-яку наступну сесію парламенту після тієї, на якій певний проект змін до Конституції схвалили попередньо.

28 січня Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін до Основного закону України. Це означає, що Рада може через одну чергову сесію після попереднього затвердження приймати в цілому зміни до Конституції. Президент підписав цей закон, він набув чинності 30 січня.

29 січня КСУ розпочав закриту частину розгляду подання нардепів стосовно конституційних змін.