Оприлюднено новий рейтинг партій перед достроковими парламентськими виборами

16 Липня 2019, 19:08

На позачергових парламентських виборах лідирують політичні сили "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя" та "Європейська солідарність". Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке провели Інститут аналізу і прогнозування спільно з аналітичною групою "Социопрогноз".

 

Так, на позачергових виборах у новий парламент проходять чотири партії. Серед тих виборців, які мають намір брати участь у голосуванні і вже визначилися з вибором, 42,2% готові віддати свої голоси партії "Слуга народу". На другому місці з підтримкою 15,1% йде "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Рабіновича, Юрія Бойка та Віктора Медведчука. 9,8% виборців підтримують партію "Європейська солідарність" Петра Порошенка, 8,3% – ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

 

Зокрема, згідно з даними опитування, партія "Голос" Святослава Вакарчука не проходить у Верховну раду, набираючи 4,9% голосів виборців.

 

Крім того,  без шансу подолати 5-відсотковий бар'єр залишаються Радикальна партія Олега Ляшка (3,6%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (3,3%), "Сила і честь" Ігоря Смешка (3%), "Опозиційний блок" Євгена Мураєва і Олександра Вілкула (2%) та інші політсили.

 

Своєю чергою,  опитування проводилося в період з 8 по 15 липня 2019 року в 24 областях України та місті Києві. Методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки становить не більше 2,2%.

 

Як повідомлялось, попередні рейтинги партій перед достроковими виборами були оприлюднені 11 липня.

 

Нагадаємо, що  21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.