Оприлюднено імена та подробиці звільнення трьох полонених на Донбасі

20 Лютого 2016, 13:12

Близько 12:00 у районі Мар’їнки звільнено сержантів ЗСУ Сергія Гарнагу і Сергія Дмитрука та солдата Олександра Макуха, які пробули в полоні у бойовиків на Донбасі понад або майже рік. Про це повідомила на сторінці у мережі Facebook Уповноважений президента з питань врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«Мужні. Справжні. Героі. Вже вільні. Сержанта Сергія Гарнагу поранили під час виконання службових обов'язків і захопили в полон у травні 2015 ось тут, поблизу Мар'інки. Сьогодні поблизу Мар'інки , яка майже на лініі зіткнення, відбулася операція по звільненню трьох наших героів», – написала Геращенко.

«Солдат Олександр Макух рівно рік провів в полоні бойовиків. Разом зі своіми товаришами вони обороняли Дебальцеве… Ще кілька його побратимів , на жаль, залишаються в полоні», – зазначила вона.

«Сержант Сергій Дмитрук провів в застінках бойовиків майже півтора року», – наголовила Геращенко.

Вона також назвала кількість українців, які досі залишаються у полоні.

«Сьогодні, після фактично чотиримісячноі паузи, процес звільнення заручників нарешті розблоковано. Завдяки наполегливим зусиллям багатьох людей, в тому числі СБУ і мінськоі групи. Є підстави говорити, що днями матимемо ще новини. Тема звільнення заручників буде ключовою під час засідання ТКГ і гуманітарноі підгрупи у Мінську, де украінська сторона запропонує нові ініціативи заради звільнення героів. Ми готові до компромісів і зараз разом з СБУ , міжвідомчим центром , яким керує Юрій Кочанов готуємо до мінськоі зустрічі пропозиціі. Насьогодні , після успішноі операціі, в полоні залишається ще 134 украінці. Маємо звільнити всіх», – зазначила вона.

Як повідомлялося, раніше президент Петро Порошенко оголосив про обмін полоненими. Зазначалося, що обмін відбувся у форматі "три на шість". За інформацією у ЗМІ, Україна передала противнику п'ятьох бойовиків та священника.