Київська міська державна адміністрація опублікувала схеми маршрутів громадського транспорту для пасажирів, які працюють на об'єктах критичної інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Такими маршрутами зможуть скористатися лише медпрацівники, рятувальники, правоохоронці, працівники продуктових магазинів і аптек, а також співробітники стратегічних підприємств при наявності спеціального пропуску.
Автобусні маршрути:
№ 56-Д "Просп.Палладіна – ст. м. "Либідська";
№ 114 "Вул. Милославська – зал. вокзал "Центральний";
№ 118 "Ст. м. "Чернігівська" – ст. м. "Політехнічний інститут";
№ 119 "Вул. Касіяна – Контрактова площа";
№ 220 "Вул. Тростянецька – вул. Медова";
№ 500 "Вул. Північна – зал. вокзал "Центральний".
Тролейбусні маршрути:
№ 7 "Вул. Чорнобильська – ст. м. "Площа Льва Толстого";
№ 16 "Вул. Туполєва – Майдан Незалежності";
№ 30 "Вул. Милославська – вул. Кадетський гай";
№ 91-Н "Вул. Милославська – зал. вокзал "Центральний";
№ 92-Н "Просп. Свободи – аеропорт "Київ" ім. І. Сікорського.
Трамвайні маршрути:
№ 1 "Михайлівська Борщагівка – станція "Старовокзальна";
№ 12 "Пуща-Водиця – Контрактова площа";
№ 14 "Просп. Відрадний – Контрактова площа";
№ 16 "Ст. м. "Героїв Дніпра" – Контрактова площа";
№ 22 "Б-р Перова – завод ЗБК";
№ 28-Д "Просп. Ватутіна – ст. м. "Позняки".
Зазначимо, 20 березня в Україні підтверджено 40 випадків COVID-19. Із 25 хворих на коронавірус на Буковині майже половина – в одному селі
Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.
З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.