Опозиціонери вдячні, що ЄС не закриває двері перед Україною

19 Грудня 2011, 22:27

Про це заявили представники української опозиції сьогодні увечері після завершення зустрічі з делегацією Європейського Союзу, яка прибула до Києва для участі у саміті Україна-ЄС.

«Ми дуже вдячні Європейському Союзу і керівникам ЄС за те, що вони не зачиняють двері перед Україною щодо прагнення українського народу до євроінтеграції. І це головне, що в Європі відрізняють режим Януковича і інтереси українських громадян», – сказав перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.

У свою чергу голова партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк зазначив, що тепер парафування та ратифікація Угоди про асоціацію України в ЄС залежить від дій влади.

«Підписання і ратифікація цієї угоди, звичайно, залежить від того, чи чинна адміністрація зробить висновки із попередніх своїх двох років неконституційної і недемократичної діяльності, чи це буде продовжуватися. У мене є глибокі сумніви, що президент Янукович стане великим демократом, але я упевнений в тому, що угода буде підписана, ратифікована і це буде робити новий демократичний парламент, в якому опозиційні сили візьмуть більшість», – пояснив він.

Голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко повідомив, що сьогодні на зустрічі з делегацією ЄС також обговорювалось питання майбутніх парламентських виборів в Україні.

«Йшлося про те, щоб підтримати чесні вибори, підтримати неурядові громадські організації, які хотіли б брати участь в якості спостерігачів, членів дільничних виборчих комісій, і саме на це спрямувати європейську допомогу тут і зараз», – зазначив він.

У свою чергу заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря додав, що позиція Європейського Союзу щодо парламентських виборів в Україні полягає в тому, аби забезпечити в них участь екс-прем’єра Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Голова Народного руху України Борис Тарасюк вважає, що Адміністрація Президента, оцінюючи саміт Україна-ЄС як успішний, видає бажане за дійсне. «Парафування угоди не відбулося, але сам факт того, відбулася відверта розмова – про це ми почули від президента Європейської комісії, від президента Ради Європейського Союзу», – додав він.

Втім, голова партії «УДАР» Віталій Кличко зазначив, що не зауважив оптимізму у представників Європейського Союзу щодо подальшого розвитку ситуації в Україні.

«Вони висловили велику занепокоєність тими процесами, що відбуваються в Україні, парафування не відбулося зараз, але проведення цього саміту – це показник зацікавленості лідерів в тому, щоб Україна обрала європейський шлях розвитку, вони на цьому наполягали, але я не зауважив великого оптимізму у жодного з представників Європейського Союзу, на превеликий жаль», – наголосив Кличко.