На думку Капліна заборона проводити акції протесту до кінця місяця у зв’язку з святкуванням річниці хрещення Русі, виглядає дивним, оскільки заборона на проведення акції встановлена з 20 по 31 липня, а святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі відбуватиметься з 26 по 28 липня.
«Такі аргументи суду не можуть слугувати підставою для обмеження конституційних прав громадян. Учасники акції зобов’язувалися не порушувати громадський порядок, акція має виключно мирний характер, тому ніяким чином не перешкоджає проведенню святкування річниці хрещення Київської Русі», – наголосив опозиційний депутат.
Він також звернувся до суду та до генерального прокурора з приводу перевищення повноважень бійцями спецпідрозділу «Беркут» під час розгону мирної демонстрації 18 липня на Майдані Незалежності в Києві та вимагає відкриття кримінального провадження проти зловмисників.
«Така поведінка міліції є неприпустимою. Відбулося цинічне та грубе порушення конституційних прав громадян, побиття журналістів, затримання активістів», – наголосив Каплін.
Він також повідомив, що громадські організації «Рух простих людей» та «Народна антикорупційна армія», які подавали заявку на проведення акції, звернуться до Генерального прокурора України з вимогою провести перевірку дотримання законності працівниками міліції при здійсненні своїх повноважень при розгоні демонстрації.
Крім того, УДАР розпочав розробку проекту нового закону «Про міліцію», який унеможливить у майбутньому такі дії міліції та застосування сили до мирних людей. За словами Капліна, законом, зокрема, буде передбачено ліквідація спецпідрозділу «Беркут».
Як повідомлялось, начальник ГУМВС України в Києві Валерій Коряк запевняв, що 19 липня міліція на Майдані діяла згідно з всіма вимогами внутрішніх інструкцій і розпоряджень без жодних порушень. Також він порадив журналістам не зловживати терпінням міліції і не наближатися до неї коли вона розганяє акції протесту.
Нагадаємо, у ніч на 19 липня спецпідрозіл "Беркут" розігнав мітинг на Майдані Незалежності. Під час розгону мітингу міліція затримала 9 учасників акції, один із учасників протесту потрапив до лікарні. Під час тисняви також постраждали журналісти "5 каналу".
Напередодні учасники мітингу проти свавілля міліції встановили намети на Майдані Незалежності в Києві й оголосили про початок безстрокової акції протесту. Активісти заявили, що мають намір залишатися на Майдані поки не будуть виконані їхні вимоги – відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та покарання міліціонерів, які вчинили злочини проти учасників акції або членів їх сімей.
Читайте також: Постврадіївський синдром