"Я налаштований на компроміс (між більшістю і опозицією – Ред.), тому, що вважаю, що дострокові парламентські вибори нічого не дають… Якщо ми вже не знаходимо спільної мови, тоді треба йти на одночасні парламентські і президентські (вибори – Ред.)", – сказав Томенко.
"От сьогодні я прочитав, що з більшості хтось сказав, що… завтра буде 400 депутатів. Я спочатку зрадів, а потім думаю: "А де 45 буде? На островах відпочивати чи що?", – обурився Томенко.
"В парламенті має бути 445, бо 5 (депутатів) не визнали. Ну краще 450, звичайно. Якби влада нам сказала: "Друзі, завтра буде 450, і всі будуть персонально голосувати, ми би стояли і з квітами зустрічали парламентську більшість", – додав він.
Окрім того, депутат впевнений, що у парламенті "є маса регламентних речей", які потрыбно "повністю переписати".
Зокрема, Томенко запропонував започаткувати процедуру відкликання народних депутатів, а також скасувати скорочену процедуру "щодо принципових законопроектів і кадрових питань".
Також парламентар запропонував свою схему роботи Верховної Ради.
"У вівторок до обіду ми обговорили законопроекти по певній тематиці, і всі знають, що голосування з 16-ої до 18-ої. У середу – день ратифікацій, виступів депутатів. До обіду ми проговорили ці питання ратифікації, після обіду, з 12:30 до 14:00 проголосували", – розказав він.
"В четвер знову з 16:00 до 18:00. А в п’ятницю немає що голосувати, бо в п’ятницю це година уряду, звіти комісій і так далі", – продовжив Томенко.
"Я думаю, що опозиція готова піти на такий компроміс, якщо буде персональне голосування і чітко визначений час…", – зазначив він.
Окрім того, він висловився за зменшення кількості депутатів.
"Я не відчуваю ефективності у такій чисельності депутатського корпусу. Я не заперечую того, щоби реалізувати частину результатів референдуму старого про 300 депутатів Верховної Ради", – додав політик.
Як повідомлялось, ввечері 18 лютого депутати від трьох опозиційних фракцій зібралися у сесійній залі Верховної Ради. В опозиції пояснили, що зібрання "пов'язане з планами Партії регіонів захопити парламентську трибуну силовими методами".
Раніше лідер фракції УДАР Віталій Кличко заявив, що парламентська більшість готує збори своїх народних депутатів і для цього може силою видворити опозиціонерів з сесійної зали Верховної Ради.
Згодом перший заступник глави Верховної Ради, комуніст Ігор Калєтнік заявив, що керівництво Верховної Ради не налаштоване на застосування заходів силового впливу для розблокування трибуни парламенту.
Як відомо, представники опозиційних фракцій вирішили залишитися ночувати у сесійній залі Верховної Ради.
Опозиція блокує президію і трибуну парламенту з 5 лютого, вимагаючи забезпечення персонального голосування всіх народних обранців.