Опозиціонери хочуть покликати Папу Римського на річницю Хрещення Русі

20 Квітня 2013, 15:55

Документ рекомендує також «включити представників депутатських фракцій» до складу оргкомітету з відзначення 1025-річчя хрещення Русі.

Як сказано в пояснювальній записці до проекту постанови, «Святий апостол Андрій Первозваний першим пробудив Христову віру на півдні України, у Тавриді. При мурах страбонового Херсонесу вперше на нашій землі звіщалося Євангеліє. У часи Римської імперії в Херсонесі мученицькою смертю закінчили свою земну дорогу двоє Пап — святий Климентій і святий Мартин Сповідник».

Відтак, зазначають автори документу, запрошення Вселенського Патріарха та Папи Римського «дозволить належним чином відзначити в Україні 1025-річчя хрещення Русі-України».

Під проектом підписались народні депутати Хміль, Васюник, Кубів, Дубневич, Гінка, Котеляк, Курпіль, Парубій.

Нагадаємо, у березні цього року предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) запросив новообраного Папу Римського Франциска відвідати Україну з нагоди 1025-річчя Хрещення України.

Пізніше посольство України при Святому Престолі у Ватикані та апостольська нунціатура в Україні виключили візит Папи Римського до України найближчим часом.