"Для звернень до судів підстав немає, проте може бути використана інша процедура: щодо народних депутатів можуть відкрити кримінальну справу», – зазначив заступник голови регламентного комітету Валерій Карпунцов від фракції УДАР, пише "Коммерсантъ Украина".
За його словами, після порушення кримінальних справ Генпрокуратура може внести подання про притягнення парламентаріїв до відповідальності.
"І тільки тоді його може розглянути регламентний комітет і прийняти рішення про позбавлення мандата шляхом голосування більшості у сесійній залі", –пояснив процедуру позбавлення мандатів Карпунцов.
Підстав для початку такої процедури народні депутати від опозиції, які брали участь у блокуванні трибуни Київради, не бачать.
"У Київраді ми не робили ніяких протиправних дій, тому підстав для позбавлення мандатів немає", – заявив народний депутат Леонід Ємець («Батьківщина»). "Відповідно до закону, ми маємо право бути присутніми в сесійній залі Київради. Там ми нічого не ламали, нікого не били», – додав народний депутат Андрій Іллєнко («Свобода»).
В опозиції впевнені, що заяви про позбавлення мандатів – це спроба здійснити тиск на народних депутатів.
"Ми ці розмови про позбавлення депутатських мандатів при блокуванні трибуни, в тому числі і у Верховній раді, чуємо давно. На нас ці розмови не діють. Ніхто з нас за мандати не тримається, ніхто з нас з цього приводу особливо переживати не буде, – заявив народний депутат Павло Розенко (УДАР). – Підуть нинішні депутати – на їхнє місце прийдуть інші".
Позбавлення мандатів народних депутатів, які блокували роботу Київради, має мало шансів на реалізацію з юридичної точки зору, вважає Юрій Кармазін. "Заява пана Макеєнка не матиме жодних наслідків для народних депутатів, тому що насамперед дії самої Київради нелегітимні», – зазначив Кармазін.
На його думку, навіть якби народні депутати від опозиції і скоїли злочин під час блокування дій Київради, "це можна було б розцінювати як дії у стані крайньої необхідності".
Як повідомлялось, регіонал Володимир Макеєнко вчора заявив, що депутатів, які зривали засідання Київради, можуть позбавити мандатів.
Нагадаємо, вчора під будівлею КМДА розпочався мітинг опозиційних сил проти засідання Київради. Зібралося близько 200 протестувальників, а також до 100 бійців «Беркуту». Між ними та протестувальниками сталася сутичка, коли правоохоронці відтісняли активістів та народних депутатів від входу до будівлі.
Пізніше депутатам від ВО «Свобода», «Батьківщини» та УДАРу таки вдалося пройти в Київраду. 40 народних депутатів заблокували трибуну Київради, оточивши з усіх сторін секретаря Галину Герегу, що перебувала у президії. Втім, їй вдалося оголосити засідання відкритим. Згодом у сесійній залі згодом стались сутички між опозиціонерами та депутатами від ПР.
Читайте також: Блокування Київради: «А обіцяли штурм…»