Валерія Бурлакова боєць 93-ої бригади

Опозиціонер: у раді об’єднання “Майдан” немає випадкових людей

24 Грудня 2013, 13:09

«Випадкових людей у раді немає. Так, включити всіх, кого потрібно, моментально було нереально. Можливо, когось не встигли врахувати, когось забули. Але це тільки початок… Склад ради буде постійно розширюватись. Хай би всі 300 тисяч людей, що стояли на Майдані в неділю, туди увійшли, але ми не Кабмін зараз створюємо…», – заявив він.

«Найгірша помилка, яку ми можемо сьогодні зробити – перетворити об'єднання на формальний орган, а не активний і дієвий. Я вже запропонував включити до складу ради вісім-дев’ять активістів, а не політиків – це, зокрема, активісти Автомайдану, які довели свою громадянську позицію. Таке ж право є в кожного члена ради, і будь-якого громадянина…», – додав Шкіряк.

Нагадаємо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили  про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". До його складу увійшли політики, експерти, журналісти та громадські активісти. До об'єднання можуть долучатися партії, громадські організації та громадяни, йдеться у відповідній резолюції.

У коментарях Тиждень.ua громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар, яка увійшла до ради Народного об’єднання «Майдан», вважає одним з найбільших викликів НОМу в 2014 році репресії активістів. Ще один член ради об'єднання – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що одним із завдань "Майдану" має бути підготовка суспільства до самоврядування. Професор політології НаУКМА Олексій Гарань, який також увійшов до ради НОМ, вважає, що для успішності НОМу принциповим є не наявність лідерів, а активність громадян.