Опозиціонер: ситуацію потрібно виправляти на дострокових виборах президента

Акценти
11 Листопада 2012, 11:42

"За цих майже два тижні після виборів ми бачимо, що в країні відсутні суди, тобто судової системи не існує. Я можу сказати, що судді приймають абсолютно не юридичні рішення", – зазначив Петренко.

За його словами, у країні також відсутня Центральна виборча комісія, як орган, який повинен забезпечувати проведення виборчого процесу.

"Сьогодні по округу Аркадія Корнацького (ОВО № 132 з центром у Первомайську – ред.), судді в своєму рішенні вказали, що підставою відмови у позові нам стало те, що Корнацький не довів, в чому полягає порушення його прав у постанові ЦВК про можливість встановлення результатів виборів. Наскільки це треба бути цинічним і не розуміти законів", – обурився опозиціонер.

На його переконання, суди просто читають ті рішення, які пишуться на Банковій.

"Центр прийняття рішень і відповідальність вся там. Тому єдиним способом для того, щоб вирішити цю ситуацію в країні, є можливість складання мандатів і оголошення передчасних президентських виборів", – наголосив Петренко.

Нагадаємо, 10 листопада ЦВК на підставі опрацювання протоколів 225 окружних виборчкомів оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими до Верховної Ради сьомого скликання проходить п'ять політичних партій – Партія регіонів, ВО "Батьківщина", партія "УДАР", Комуністична партія України та ВО "Свобода"..

П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою, яка свідчить про те, що вибори не можна вважати вільними і демократичними, а їх результат не відповідає справжньому волевиявленню виборців.

90