«До мене на вулиці підійшов чоловік і розповів, що сьогодні вночі йому надійшло повідомлення на мобільний телефон, в якому йшлося про те, щоб він припинив мітингувати і приєднувався до «них». Коли про це почули інші мітингуючи, вони підтвердили, що також отримали такі самі повідомлення на свої номери», – розповів Бригинець.
На запитання, де і кому у зв’язку із Майданом вони залишали свої номери телефонів, люди запевнили, що нікому. Водночас, вони висловили припущення, що їх номери прослуховуються чи фіксуються спецслужбами протягом всього перебування на Майдані.
«Будь-яка фіксація номерів телефонів для створення каталогу людей, які буди на Майдані – це злочин влади, який може бути використаний для репресій. Тому я вимагаю припинити будь-які фіксації чи прослуховування мобільних телефонів людей, які перебувають на Майдані», – заявив Бригинець.
Нагадаємо, 25 листопада представники опозиції виявили біля Європейської площі, де відбувався Євро майдан, мікроавтобус з обладнанням для прослуховування.
В машині знайшли цілий арсенал для таємного стеження, вилучені дві валізи апаратури для прослуховування, антени направленої дії , кілька автомобільних номерів, комп'ютери
Водночас загони "Беркуту" з застосуванням сльозогінного газу спробували прорватися до машини з боку вулиць Хрещатик та Трьохсвятительська. Кілька активістів отримали травми. Після перемовин автомобіль розблокували та вивели з площі, «беркутів ці» також відійшли. За годину інцидент вичерпався.
Згодом СБУ заявила, що мікроавтобус належав її співробітникам, і закликала правоохоронні органи розслідувати напад на їх авто та працівників, які «за допомогою технічних засобів, радіоканалів можливого керування вибуховими пристроями в місцях масового скупчення людей».
26 листопада прокуратура Києва почала розслідування за заявою СБУ про пошкодження їхнього автомобіля на Європейській площі.
Нагадаємо, Євромайдан наштовхнувся на інформаційну війну, включаючи проблеми із сайтами ЗМІ, тролінг і ламання сторінок політиків у соцмережах і їхніх поштових скриньок.