Опозиціонер: Рада незаконно збільшила кількість регіоналів у комітеті з євроінтеграції

19 Квітня 2013, 08:17

"Це був чисто шулерський крок з боку фракції Партії регіонів, яка будь-яким способом намагається змінити співвідношення сил у комітеті, відійти від квотного принципу, від якого залежить присутність депутатів у комітетах і міжнародних делегаціях Ради", – пояснив Тарасюк.

З його слів, раніше в комітеті був паритет, оскільки в його склад входило 7 депутатів від фракції ПР, 1 – від фракції Комуністичної партії, з одної сторони, і 4 депутати – від фракції "Батьківщина", 1 – від фракції "Свобода", 1 – від фракції "Удар" і 2 – позафракційних, з іншої сторони.

На думку Тарасюка, тепер фракція ПР може ініціювати перегляд складу української частини комітету парламентського співробітництва "Україна – ЄС", усередині якого на даний момент також присутній паритет.

"Тепер, створивши незаконну більшість, вони можуть, у тому випадку, якщо будуть ходити на засідання комітету, простягти будь-яке рішення", – підкреслив він.

Таким чином, на думку депутата, створено небезпечний прецедент перерозподілу сил у комітетах на користь провладної партії.

Згідно з прийнятою постановою, у комітеті з питань євроінтеграції заступника голови комітету, депутата від фракції ПР Віктора Тихонова замінила Інна Богословська (ПР), крім того, у комітет додали Івана Мирного від ПР.

Також замість депутата Ради від ПР В'ячеслава Задорожнього членом комітету з євроінтеграції став депутат Ради від ПР Юрій Благодир.

Раніше депутати від ПР 4 рази зривали засідання комітету з питань євроінтеграції, не будучи на них, у зв'язку із чим був відсутній кворум, необхідний для роботи комітету.

Як повідомлялось, 17 квітня ввечері голова Верховної ради Володимир Рибак, всупереч позиції ПР, підписав розпорядження про створення збалансованого комітету парламентського співробітництва (КПС) з Європарламентом (ЄП).

Суперечки Партії регіонів (ПР) з опозицією про КПС тривали більше трьох місяців, заблокувавши роботу комітету з питань євроінтеграції, відповідального за формування делегації в ЄП.

До затвердженого складу КПС увійшов Петро Порошенко, ПР отримала 7 з 16 місць, "Батьківщина" – 4, УДАР – 2, "Свобода" – 1, Компартія – 1 місце. Таким чином, в комітеті склався паритет влади і опозиції.

Нагадаємо, 18 квітня Верховна Рада ухвалила два закони, необхідні для прийняття плану дій з візової лібералізації з ЄС. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність зі стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України» (стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України). За це рішення проголосувала така ж кількість депутатів.