Опозиціонер: під Новий рік Янукович збільшив дірку у бюджеті-2013 до 100 млрд

28 Грудня 2013, 16:33

Пинзеник зазначив, що на відповідну суму країну "порадували" ще одним новорічним подарунком – збільшенням державного боргу.

"Але навіть із цим "покращенням" бюджет не витягне очевидної фахівцям ще в момент прийняття документа його нереальності", – пояснив Пинзеник.

За його підрахунками. бюджетна дірка (дефіцит) 2013 року перевищить 100 млрд. грн. «Хоча в уточненнях до закону про держбюджет дефіцит зафіксований в сумі 70 млрд. грн., цифра зростання в законі тільки прямого держборгу складає 103,3 млрд. грн. (502,2 млрд. грн. на кінець цього року проти 399,2 млрд. грн. на кінець попереднього). А це ніщо інше як дефіцит", – підкреслив опозиціонер.

Він нагадав про існуючий гарантований борг: бюджет цього року передбачає його в сумі 50 млрд. грн.

"А є ще казначейські векселі і просто невиконані бюджетні зобов'язання (непрофінансовані видатки)", – зауважив Пинзеник.

Як повідомлялось, 27 грудня Віктор Янукович підписав зміни до закону про державний бюджет, що дасть змогу випустити державні облігації зовнішньої позики в обсязі $3 млрд.

Нагадаємо, 19 грудня Верховна Рада прийняла низку законів, зокрема закон, що збільшує розмір державного боргу на 19,4 мільярда гривень.