«Нинішня влада не захотіла встановлювати пам’ятник І. Мазепі. Так я розумію відповідь КМДА на мій запит щодо встановлення пам’ятника І.Мазепи в Києві», – зазначив опозиціонер.
Він нагадав, що питання про встановлення пам’ятника Іванові Мазепі було фактично вирішене ще 2009 року, «тобто до приходу до влади цієї команди».
«Але 2010 рік кардинально змінив духовні пріоритети української влади, яка відклала це питання у довгий ящик», – заявив депутат.
Він звертає увагу на те, що 2009 року Міністерство культури України провело бліц-конкурс на найкращий ескізний проект пам’ятника Мазепі, який має бути розташований у районі площі Слави.
«Є навіть підписаний Київським міським головою проект розпорядження КМДА «Про спорудження пам’ятника гетьману України Івану Мазепі у Печерському районі м. Києва» від 12.11.2009 р. На засіданні архітектурно-містобудівної ради від 08.10.09 (за замовленням Мінкульту) розглянуто і схвалено передпроектні архітектурні пропозиції розміщення скульптурної композиції, визнаної переможцем бліц-конкурсу на кращий проект пам’ятника гетьману України Івану Мазепі», – продовжив Бригинець.
«Але сьогодні, за словами КМДА, питання спорудження і встановлення пам’ятника гетьману України Івану Мазепі буде розглянуте за умови «вишукання джерел його фінансування»», – обурився він.
«Формально, лише гроші є причиною того, що пам’ятник досі не споруджений», – зауважив депутат.
Проте він переконаний, що справжньою причиною відсутності фінансування на завершення цього проекту є «ненависть українофобів, з яких переважно складається президентська команда, до Мазепи».
Опозиціонер звернувся до КМДА з проханням надати інформацію про те, яка сума коштів необхідна для спорудження і встановлення пам’ятника Мазепі у Києві.
«Оскільки в усьому світі існує практика спорудження та встановлення пам’ятників народним героям, об’єктів культури та важливих для громадськості об’єктів за гроші громади, то я ініціюю акцію по збору коштів для спорудження пам’ятника І.Мазепі. Сподіваюся, що українці зможуть зібрати необхідну суму, щоб поставити цей пам’ятник на площі із символічною назвою «площа Слави»», – заявив він.