Опозиційний штаб національного спротиву оголошує загальнонаціональний страйк

30 Листопада 2013, 14:59

"Три опозиційні партії прийняли спільне рішення про формування штабу національного спротиву. Ми розпочали підготовку до всеукраїнського національного страйку", – заявив Яценюк

"Сьогодні вночі за замовлення Віктора Януковича був вчинений злочин проти простих мирних людей і – найстрашніше – проти дітей, яких звіряче побив спецпідрозділ "Беркут" за вказівкою міністра МВС Захарченка", – наголосив він.

За словами Яценюка відповідальність за цей злочин в країні несуть дві особи: "Віктор Янукович як замовник і міністр МВС Віталій Захарченко як виконавець".

Лідер «Батьківщини» також повідомив, що jпозиція вимагає відставки Захарченка, розслідування його діяльності і притягнення до кримінальної відповідальності.

Крім того, опозиція заявляє, що знає "персональний склад всіх спецпідрозділів, які били наших дітей на вулицях міста Києва і на Майдані"

"Уже зараз можна сказати, що один із керівників спецпідрозділу "Беркут", а саме Косюк Сергій Миколайович, начальник "Беркуту" в місті Києві, особисто давав вказівки бити дітей", – наголосив Яценюк.

Він підкреслив, що учора особисто бачив біля адміністрації президента декілька десятків автобусів "Беркуту" з Дніпропетровська і Луганська: "Саме цей "Беркут" бив дітей, виконував незаконні накази. Ми знайдемо прізвища працівників "Беркуту" з Донецька і Луганська, всіх начальників цього "Беркуту", які давали вказівку бити дітей. Одне – коли вони в шоломах і в стаді, а інше – коли вони знають, що порушили закон і будуть нести за це відповідальність".

Також опозиція не змінює своїх політичних вимог щодо відставки уряду і зміщення Віктора Януковича з посади президента через одночасні президентські та парламентські вибори.

Яценюк нагадав, що сьогодні о 4-ій ранку були заарештовані 35 активістів: "Нам вдалось кожного активіста витягнути з міліції. Працювали адвокати, були народні депутати, і жодного зараз заарештованого немає".

Він також додав, що опозиція очікує реакції західних партнерів "і не на словах, а на ділі": "Прийшов час дії. Всі мрії розвіялись. І рожеві окуляри зараз не на часі".

Зокрема, опозиціонери зустрічатимуться з послами країн ЄС і проситимуть їх застосувати санкції до Януковича, членів уряду та їх родин, а також учасників розгону Євро майдану.

Як повідомлялось, застосування сили «Беркутом» до учасників мирної акції в Києві засудили, посольство США, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та його колега з Швеції Карл Більдт, а також МЗС Польщі, яке викликало посла України для пояснень подій у Києві.

А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер на своїй сторінці у Twitter заявив, що застосування сили проти протестувальників на Майдані Незалежності в Києві поглибить міжнародну ізоляцію Віктора Януковича.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав владу США засудити застосування сили проти демонстрантів в Україні та негайно запровадити жорсткі санкції проти Януковича.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Приблизно 200 учасників розігнаного Євромайдану знайшли прихисток від «Беркуту» у Михайлівському монастирі.