Опозиційний кандидат: швидше здохну, ніж піду на перевибори – у мене відрив 12,5 тис. голосів

10 Листопада 2012, 10:21

Про це він заявив в коментарі "Дзеркалу тижня. Україна".

"Перевиборів не буде. Жодної юридичної підстави для цього немає. Це було б приниженням моїх виборців: вони проголосували, чесно відпрацювали, забезпечили процес, незважаючи на тиск, побиття, погрози, провокації з боку влади та правоохоронних органів, – а тут повторні вибори?! І я швидше здохну, ніж на них піду!", – заявив Булатецький.

"У мене відрив у 12,5 тис. голосів без жодного порушення. Ще раз кажу: не допускаю навіть такої думки", – додав він.

"Я маю абсолютно всі документи, що доводять: жодного порушення з мого боку не було! Єдине порушення зафіксовано з боку кандидата Валентини Жуковської – вони просто тупо сфальшували протоколи. Коли партійний актив опозиції заявив про можливість перевиборів, я зателефонував лідерам і попередив, що нікого на таке рішення щодо свого округу не уповноважував", – повідомив кандидат.

Кандидати від опозиції в округах № 94, 132, 197 і 223 також обурені рішенням ЦВК щодо повторних виборів. Однак заявили, що боротимуться до кінця.

Член партії "Фронт змін", кандидат від об'єднаної опозиції Віктор Романюк (94-й округ, Обухів) вважає, що ЦВК своїм рішенням продемонструвала некомпетентність і недбале ставлення до виконання службових обов'язків.

"Навіщо проводити повторні вибори в 94-му окрузі, якщо результат виборів відомий? Є всі протоколи ДВК та всі бюлетені. Такі дії – повна профанація цього органу! Якщо ЦВК не прийняла протокол ОВК, у цього органу є всі правові підстави просто перерахувати бюлетені і поставити в історії крапку, а не займатися саботажем", – заявив Романюк.

Однак на питання щодо наміру взяти участь у повторних виборах кандидат запевнив: "Інакше й бути не може, буду йти до перемоги".

Член ВО "Батьківщина" Аркадій Корнацький (132-й округ, Первомайськ) зазначив, що в його окрузі немає ніяких перешкод для оголошення переможця виборів.

"ЦВК має лише виконати те, що прописано на такий випадок в законі: через неможливість окружної виборчої комісії забезпечити встановлення підсумків голосування ЦВК зобов'язана взяти функції ОВК на себе. Тобто взяти протоколи дільничних виборчих комісій і підсумувати цифри, які в них стоять" , – підкреслив він.

"Я не тільки не боюся повторних виборів, але і обов'язково візьму в них участь. Але переконаний: перевибори – це спроба влади легалізувати беззаконня", – заявив Корнацький.

Висуванець об'єднаної опозиції, член ВО "Батьківщина" Леонід Даценко (197-й округ, Канів) також ставиться до ідеї перевиборів вкрай негативно: "Цього не розуміють виборці, які обрали мене народним депутатом. На канівської площі, яка вирує під приміщенням окружкому вже більше 10 днів, люди запитують: де гарантія, що результат наступних виборів не буде сфальсифікований?"

"Як ми, лідери наших політичних сил і кандидати, будемо дивитися цим людям в очі, якщо погодимося на повторні вибори? Хто нам повірить завтра? Якщо ми не доб'ємося справедливого підрахунку голосів сьогодні, то потім нам буде вкрай важко виконати і інші наші обіцянки" , – підкреслив кандидат.

Висуванець ВО "Свобода" Юрій Левченко (223-й округ, Шевченківський район Києва) повідомив, що готовий "брати участь і перемагати, якщо не з першої спроби, то з другої".

"У нормальній ситуації результати виборів можна встановити за протоколами з мокрими печатками з кожної дільниці. Інша справа – що до них вже пізніше почали вносити фальсифікації, і, враховуючи це, перевибори дійсно можуть бути кращим варіантом", – вважає Левченко.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори. Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

106