Опозиція зрозуміла, що Пшонка не генпрокурор, а адвокат “Беркута”

20 Грудня 2013, 12:04

"Після сьогоднішнього виступу генерального прокурора України треба реєструвати постанову про створення слідчої комісії", – сказав Яценюк.

За його словами, після виступу Пшонки в залі засідань парламенту в п'ятницю "стало ясно, що генеральний прокурор є адвокатом "Беркута".

"Основне завдання прокуратури – посадити мирних людей… Ніхто не збирається карати винних у побитті мирних громадян " , – зазначив Яценюк.

Крім того, опозиція прийняла рішення негайно розпочати розслідування у стінах Верховної Раді.

"Ми реєструємо постанову про створення тимчасової слідчої комісії , що стосується розслідування діяльності правоохоронних органів під час розгону мирних демонстрантів у місті Києві та по всіх містах України " , – сказав Яценюк.

За словами лідера "Батьківщини", розслідування дасть можливість не просто захистити громадян, а "зареєструвати факти, які ляжуть в основу нової кримінальної справи при новому генеральному прокуророві України".

Яценюк нагадав, що парламент у четвер прийняв закон, згідно з яким учасники мирних протестів в листопаді-грудні в Києві не повинні бути покарані. "Ми вимагаємо негайно від Віктора Януковича підписати цей закон і оприлюднити" , – сказав Яценюк.

Нагадаємо, що під час виступу Пшонка визнав, що "Беркут" розганяв Євромайдан заради встановлення ялинки. Він також заявив, що розслідувати розгін Євромайдану йому заважають "об’єктивні чинники".

Генпрокурор також показав показав змонтоване відео з Майдану без кадрів побиття людей беркутівцями.