Опозиція закликає залишатись на Майдані до виконання всіх вимог

17 Грудня 2013, 23:14

Лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок, виступаючи на Майдані, перерахував ряд вимог до влади, зокрема, покарати винних у застосуванні насильства відносно протестуючих, звільнити затриманих учасників акції протесту, відправити уряд Миколи Азарова у відставку і підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

"Далі й далі ми стоїмо, не йдемо з цього місця, поки всі вимоги не будуть задоволені", – сказав Тягнибок.

Лідер "Свободи" також  розкритикував переговори президентів України і Росії в Москві. Він заявив, що  Янукович  «фактично здав Україну в ломбард».

«Він сьогодні фактично підписав угоди під державні гарантії і фактично в ломбард здав агропромисловий комплекс, авіабудування, суднобудування тощо. І тепер цими московськими грошима хоче латати дірки в першому кварталі у державному бюджеті», – сказав Тягнибок.

 Він підкреслив, що  “люди, які сьогодні за копійки продають Україну, заслуговують відставки”.

Голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, виступаючи на Майдані, також заявив, що президент Віктор Янукович повинен піти у відставку.

"На День Святого Миколая ми подаруємо Януковичу ручку та папір. Хай пише заяву про відставку. Якщо не напише, то ми напишемо, а він підпише. Якщо відмовиться, то Святий Миколай принесе йому різку. Якщо не згодиться – ми відсвяткуємо тут Новий рік і Різдво", – сказав Яценюк, закликавши українців зустрічати новорічні свята на Майдані Незалежності.

Він повідомив, що опозиція продовжує збір підписів за недовіру уряду.

«Також ми розглядаємо питання повернення до старої Конституції. Якщо нам вдасться, то це означає, що президентські вибори будуть достроковими, бо за цією Конституцією, вони мають відбутися на 6 місяців раніше. Ми тиснемо на регіоналів, але без вашої підтримки це нічого не варте", – додав Яценюк.

Водночас  Яценюк наголосив, що одне із досягнень Євромайдану те, що Віктор Янукович у Москві у не підписав угоди про вступ України до Митного союзу.

"Ми з вами сьогодні вранці відправили групу наших побратимів до Борисполя проводжати Віктора Федоровича. І написали йому: Якщо Ви підпишете угоду з Митним союзом, то це Ваш квиток в один бік. Берете у Путіна в оренду одну кімнату в Кремлі і там живете, тому що нам такий президент не потрібен, який продає країну для того, щоб утриматися в президентському кріслі… І  сьогодні не підписав угоди (про вступ України до МС – ред). Хоча я можу уявити, як йому хотілося", – сказав Яценюк.

Також серед досягнень Майдану  .Яценюк назвав відсторонення трьох вищих чиновників – Олександра Попова, Володимира Сівковича та Валерія Коряка – від виконання обов'язків, звільнення заарештованих активістів, а також обіцянка глави держави не застосовувати сили до мирних мітингувальників.

Нагадаємо,  опозиція вимагає від Віктора Януковича звітувати про підписані в Москві 17 грудня угоди.

98