Опозиція закликає українців і поляків не спекулювати Волинською трагедією

5 Липня 2013, 13:21

«Український та Польський народи єднає тисячолітня історія міжсусідських відносин. Століттями взаємини поміж нашими націями були дружніми, але у спільному минулому були також війни та конфлікти, спричинені обставинами, незалежними від волі народів. Особливо драматичними подіями позначене ХХ ст., а серед них – вражаюча Волинська трагедія 1943 року, братовбивство між українцями та поляками. Українсько-польське протистояння закінчилося депортаційними операціями, які проводили державні структури під гаслом комуністичної Польщі "Вісла" 1947», – йдеться у заяві.

В опозиції наголосили, що жертвами кровопролиття, етнічних чисток та депортацій з обох сторін стали десятки тисяч невинних людей, зокрема жінки, діти і старці. На Волині стали жертвами українці, поляки та громадяни інших національностей.

Фракція ВО «Батьківщина» підкреслює, що вшановує пам'ять невинно загиблих поляків, глибоко переживає участь спровокованої до злочину окупантами української сторони.

Також опозиція «позитивно сприймає слова взаємного прощення та примирення, з якими в 70-у річницю Волинської трагедії до українців і поляків звернулися церкви та релігійні організації обох наших держав».

«Це свідчення не лише вірності основним цінностям їхнього релігійного вчення, але й будування спільного майбутнього наших народів в об’єднаній Європі», – йдеться у заяві.

ВО «Батьківщина» закликає політичні сили та громадські організації України та Польщі не спекулювати на темі Волинської трагедії та не нагнітати емоцій навколо важких сторінок спільної українсько-польської історії.

"Ми закликаємо говорити правду про минуле, але жити майбутнім, яке бачимо в нашій спільній українсько-польській європейській долі. Ми вітаємо спільно виголошену формулу українсько-польського примирення: "Вибачаємо і просимо прощення!".

Як повідомлялось, 148 народних депутатів від Партії регіонів і КПУ звернулися до депутатів Сейму Польщі і маршалка Еви Копач з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

«Просимо вас, депутатів Сейму Республіки Польща, підтримати рішення сенату, визнати Волинську різанину ОУН-УПА геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів», – йдеться в документі.

Нагадаємо,  20 червня Верхня палата парламенту (сенат) Польщі прийняла резолюцію напередодні 70-ї річниці Волинської трагедії, у якій визнала ці події «етнічною чисткою з ознаками геноциду».