Опозиція заявляє, що ВАСУ планує знищити коробки з позовами до Януковича

7 Вересня 2012, 20:17

"Суд у будь-який спосіб намагається усунутися від розгляду цієї справи. Об’єднана опозиція наголошує, що згідно з законом, за пошкодження процесуальних документів передбачена відповідальність – аж до кримінальної", – наголошуєтсья у заяві.

"Батьківщина" звертається до працівників ВАСУ із закликом утриматися від протизаконних дій, які порушують права і свободи сотень тисяч українців, які приєдналися до судового позову проти президента Януковича", – додають опозиціонери.

В опозиції також нагадали, що всі заяви громадян про приєднання до позову в якості третьої особи подавалися до ВАСУ з відповідним описом.

"Працівники ВАСУ отримали заяви та перенесли їх до канцелярії суду. Відповідний відеозапис є в розпорядженні прес-служби Об’єднаної опозиції "Батьківщина»", – нагадали в партії.

"Ми вимагаємо від суду належного зберігання документів та прийняття по ним відповідного судового рішення", – йдеться в заяві опозиції.

Нагадаємо, сьогодні Вищий адміністративний суд України повернув депутатові Арсенію Яценюку позовну заяву до президента Віктора Януковича про визнання протиправними дій останнього.

Як повідомлялося, 20 серпня до Вищого адміністративного суду України звернувся народний депутат Арсеній Яценюк з адміністративним позовом до президента про визнання дій протиправними.

23 серпня ВАСУ своєю ухвалою залишив позовну заяву без руху, вказавши на її невідповідність положенням статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та надав строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків до 7 вересня 2012 року.

6 вересня Яценюк подав до Вищого адмінсуду додаткове пояснення до адміністративного позову про визнання дій президента протиправними.

Разом з додатковими поясненнями до ВАСУ було доставлено сотні коробок із заявами громадян про долучення їх у якості третіх сторін по справі за позовом Яценюка до президента.

16 липня об'єднана опозиція почала збір підписів українців під судовим позовом проти Януковича.

У разі відмови Вищого адмінсуду розглядати позов по суті опозиціонери мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини.