Опозиція заявляє, що більшість хоче максимально пом’якшити антикорупційні закони

1 Березня 2011, 16:20

Зокрема, Москаль нагадав, що півтора роки тому парламент ухвалив антикорупційний пакет законів, але введення їх у дію тричі відкладалось, а потім вони були скасовані.

За словами депутата, наприкінці грудня минулого року президент вніс на розгляд парламенту проект закону щодо запобігання корупції, який на 90% співпадає з тим, що ухвалював парламент півтора роки тому, але у цьому законопроекті є дещо пом’якшені норми.

Він також звернув увагу, що найбільше поправок до проекту президента вніс його представник у парламенті Юрій Мірошниченко, і всі ці поправки спрямовані на пом’якшення дії закону.

Москаль підкреслив, що народні депутати намагаються зробити все, щоб не зачепити власні інтереси, і тому президентський законопроект, у разі ухвалення парламентом, не сприймуть в Європі.

На його думку, це не сприятиме боротьбі з корупцією намагання депутатів від більшості виключити із законопроекту норму про декларування членами родин посадовців своїх доходів.

Також він вважає, що в антикорупційному законопроекті необхідно вирішити питання офшорних зон. Депутат навів приклад, що Україна позичила у Міжнародного валютного фонду 12 млрд доларів, в той час як українські інвестори вклали в Кіпр інвестицій на суму близько 17 млрд дол. “Може нам не позичати у МВФ, а взяти у наших мільйонерів”, – сказав Москаль.

У свою чергу, Власенко зауважив, що цей документ на 90% відтворює раніше ухвалене, а потім скасоване законодавство, “а на 10% пом’якшує його”.

За словами Власенка, якщо у цьому законопроекті не буде передбачено норму про декларування родичами чиновників своїх видатків, то він не буде ефективно працювати. “В нашій країні будуть тещі, які коштуватимуть десятки мільйонів доларів”, – сказав депутат.

Він також висловився за необхідність впровадження такого механізму, за якого хабарник не зможе витрачати кошти, отримані незаконним шляхом.

21 грудня 2010 року Верховна Рада скасувала раніше ухвалений пакет антикорупційних законів. Зокрема, парламент визнав такими, що втратили чинність закони України “Про засади запобігання та протидії корупції”, “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення”.

Водночас ВР внесла до порядку денного законопроект “Про засади запобігання і протидії корупції в Україні”, поданий президентом. Законопроект розроблений Національним антикорупційним комітетом за підтримки Міністерства юстиції України. Також при підготовці проекту враховані пропозиції, які були висловлені фахівцями, науковцями та практиками.

23 грудня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону України “Про засади запобігання і протидії корупції в Україні”.

3 березня Верховна Рада планує розглянути в другому читанні законопроект “Про засади запобігання і протидії корупції в Україні”.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2010 року президент Янукович пообіцяв, що декларування доходів членів сім’ї чиновників буде введене.