Опозиція вимагає зустрічі з Януковичем без провладних фракцій

5 Березня 2012, 10:59

«Після наших публічних звернень прес-служба президента  повідомила про його намір провести зустріч на початку наступного тижня. Однак президентська адміністрація вирішила змінити формат і «заговорити», нівелювати гострі та неприємні для Януковича питання», – нагадують опозиціонери.

«А це – знищення демократії,  політичні переслідування, невиконання резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, соціально-економічні провали влади», – йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби, у опозиції є чіткі пропозиції і законодавчий пакет першочергових кроків для виправлення ситуації.

«Якщо президент має волю до відвертої і відкритої розмови з опозицією, якщо він не буде ховатися за спини своїх союзників, тоді ми підтверджуємо свою готовність до негайної зустрічі», – заявляють опозиціонери.

Об’єднана опозиція готова делегувати своїх представників в будь-який момент і хотіла би бачити з іншого боку саме президента, «який сконцентрував у своїх руках всю владу».

За словами опозиціонерів, якщо Янукович наполягатиме на форматі «всі фракції», то це означатиме лише одне – його небажання навіть спілкуватися з опозицією, яка представляє значну частину суспільства.

Опозиція категорично проти того, щоб  долучати до нашої зустрічі з президентом провладні фракції.

За їх словами, парламентська більшість є суто технічним виконавцем волі президента і голосує як скажуть.

«Ми не хочемо, щоб важлива розмова про майбутнє країни перетворилась на фарс, який країна регулярно бачить у Верховній Раді у виконанні провладних депутатських фракцій», – наголошують Мартиненко та Кожем’якін.

Нагадаємо, прес-служба глави держави повідомила, що у робочому графіку президента України Віктора Януковича на початок наступного пленарного тижня роботи Верховної Ради запланована зустріч з керівниками депутатських фракцій, у тому числі опозиційних.

Наступний пленарний тиждень у ВР відбудеться 13-16 березня.

Заступник Голови Верховної Ради України, один із лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко вважає, що проведення зустрічі в форматі «Президент України – лідери всіх фракцій парламенту» не має жодного сенсу.