Опозиція вимагає від ЦВК негайної реакції на рішення ВАСУ щодо двох округів

Акценти
14 Листопада 2012, 09:28

"Тепер це проблема "Голосу України" і ЦВК. Тому що суд вчора виніс ухвали, які є негайними до виконання", – сказав Петренко.

"Вони повинні дати повідомлення про те, що є така ухвала", – додав він.

Він додав, що таким чином суд задовольнив клопотання опозиції для забезпечення позовів кандидатів у депутати Наталії Солейко (округ №11) та Івана Мельничука (округ №14) до ЦВК про визнання незаконним рішення ЦВК про визнання інших кандидатів переможцями у відповідних округах.

"Сьогодні буде рішення по суті, сьогодні буде розгляд справ. Що прикметно, що вперше ВАСУ осмілився витребувати всю виборчу документацію аж до протоколів дільничних виборчих комісій. Раніше в інших справах вони всіляким способом цього уникали", – додав він.

Петренко додав, що до справи також залучили провладних кандидатів – самовисуванця Олександра Домбровського та Віктора Жеребнюка, яких ЦВК визнала переможцями.

Нагадаємо, у вівторок Вищий адміністративний суд тимчасово заборонив Центральній виборчій комісії оприлюднити результати виборів у мажоритарних округах №№11 і 14 (Вінницька область).

13 листопада в газеті "Голос України" було офіційно оприлюднено імена 445 народних депутатів, обраних до Верховної Ради на виборах 28 жовтня.

Як відомо, у 5 округах (№ 94, 132, 194, 197 і 223) ЦВК не змогла встановити результати виборів. У них планується проведення повторних виборів. Опозиція виступила проти такого рішення.

90