Опозиція вимагає розслідувати візит силовиків до офісу “Батьківщини”

12 Грудня 2013, 19:48

Опозиційні політики вимагають від Генпрокуратури невідкладно провести розслідування обставин та фактів "захоплення" співробітниками правоохоронних органів приміщень центрального офісу партії "Батьківщина".

Вони також вимагають відкрити кримінальне провадження стосовно співробітників правоохоронних органів за ознаками вказаних кримінальних правопорушень.

Також вони вимагають за результатами проведеного розслідування притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Вони додали до документа, адресованого в Генпрокуратуру, фото- та відеоматеріали щодо дій силовиків в офісії політсили.

Як зауважується, дії співробітників правоохоронних органів мають ознаки кримінально-карних діянь, які кваліфікуються як "Розбій" (ст.187), "Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча" (ст.346), "Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради" (ст.351) та "Перевищення влади або службових повноважень" (ст.365) і тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

У прес-службі політсили нагадали, що 9 грудня близько 17-ї години до центрального офісу партії "Батьківщина" на службових автобусах прибули більше 100 спецпризначенців у чорній формі з надписом на спині "МІЛІЦІЯ", а також значна група осіб у цивільному.

У політсилі нагадали, що за допомогою спецзасобів силовики зламали двері й проникли в приміщення партії "Батьківщина". Згодом співробітники правоохоронних органів провели обшук у більш ніж 20 службових кабінетах, зокрема в приймальнях нардепів. 

"Правоохоронці пошкодили значну частину майна, зламали сейфи, а також вилучили всі сервери, велику кількість комп’ютерів, іншого технічного обладнання та особистих речей працівників центрального офісу "Батьківщини". Під час вилучення (викрадення) речей та предметів не було оформлено відповідного протоколу виїмки, не було проведено будь-яких процесуальних дій", – зауважили опозиціонери.

У "Батьківщині" зазначили, що вилучене майно було завантажено до двох мікроавтобусів та вивезене у невідомому напрямку. Дії силовиків завдали збитків на суму більш ніж 12 мільйонів гривень.

Позначки: